Pompy ciepła Mazowieckie

Dodano: 16 lutego 2015 / kategoria: Aktualności

W jaki sposób skutecznie ogrzać mieszkanie, żeby nie przepłacić, a przy okazji nie zaszkodzić środowisku? Wiele osób sięga w tym celu po rozwiązanie, jakim są pompy ciepła. Mazowieckie nie jest w tym odosobnione. Mieszkańcy tego rejonu coraz częściej decydują się na zainstalowanie tego typu urządzeń. Jak działają pompy ciepła i jakie są zalety ich użytkowania? O tym poniżej.

Pompy ciepła – jak to działa?

W swoim działaniu pompy ciepła funkcjonują podobnie do pomp hydraulicznych, a ich celem jest „przepompowanie” ciepła z dolnych źródeł pompy do zbiorników górnych źródeł. Wynika z tego zatem, że pompa sama nie wytwarza ciepła, lecz je „przenosi” z jednego obszaru do drugiego, zwiększając po drodze jego temperaturę. Proces ten wspomagany jest energią dostarczaną z zewnątrz – najczęściej jest to energia skumulowana w gruncie, promieniowaniu słonecznym, wodzie gruntowej lub powietrzu. Dzięki temu urządzenie nie wymaga wykorzystania paliw kopalnych, a ogrzewanie za jego pomocą jest ekologiczne i tanie.

Pompy ciepła – rodzaje

Pompy ciepła – zalety użytkowania

Pompa ciepła jest najtańszym w eksploatacji sposobem ogrzewania pomieszczeń. Przybliżone koszty jego użytkowania dla domu o powierzchni 150-200 metrów kwadratowych wynoszą ok. 1500-2000 złotych. Z urządzenia można korzystać zarówno zimą – do ogrzewania domu, jak również latem – do jego chłodzenia, dzięki czemu temperatura wnętrza domu jest zawsze idealna. Warto dodać, że pompa jest w pełni zautomatyzowana, nie generuje hałasu, a do tego nie wymaga zabiegów konserwacyjnych, co znacząco zwiększa komfort jej użytkowania. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest również jego przyjazność dla środowiska, ponieważ nie zanieczyszcza ono powietrza i pozwala na znaczne ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Gdzie kupić pompy ciepła? Mazowieckie i jego oferta

Chcąc zaopatrzyć się w rozwiązanie, jakim jest efektywna, ekonomiczna i ekologiczna pompa ciepła, warto polegać na sprawdzonych rozwiązaniach. Do takich bez wątpienia należy oferta firmy firmy Rafał Bereda Technika Grzewcza. Skorzystało z niej już setki Klientów indywidualnych i Firm z obszaru województwa mazowieckiego. Jeśli i Ty chcesz do nich dołączyć, skontaktuj się z Firmą,

Szybki kontakt

Lazurek Budownictwo
ul. Warmińska 40
05-077 Warszawa

tel: 22 657 12 22
email: kontakt@lazurek.pl

Godziny otwarcia
pon-pt: 08:00-18:00
sob: 10:00-14:00


Szybki kontakt - usługi

Jeżeli potrzebują Państwo wsparcia fachowca jestem do Państwa dyspozycji, zapraszam do kontaktu.

więcej »