Kotły i piece na pellet Mazowieckie

Dodano: 13 kwietnia 2015 / kategoria: Aktualności

Technika grzewcza rozwija się wraz ze wzrostem oczekiwań rynku – czyli osób, które korzystają z proponowanych w tej dziedzinie rozwiązań. Klienci zaopatrujący się w instalacje grzewcze cenią cechy takie jak oszczędność, ekologiczność i praktyczność. Dlatego coraz częściej ich wybór pada na kotły i piece na pellet. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto jednak dowiedzieć się o tych produktach nieco więcej, by dokonać wyboru świadomie. Poniższy artykuł pomoże także sprawdzić, gdzie w obrębie województwa mazowieckiego można takie produkty kupić najkorzystniej.

Pellet, czyli ekologicznie i ekonomicznie

Zacznijmy od tego, czym jest pellet, czyli materiał opałowy wykorzystywany przez wspomniane kotły i piece. Jest to produkt w formie granulek (stąd też jego nazwa od angielskiego słowa "pellet" – kulka, grudka) powstałych z odpadów drzewnych takich jak trociny czy wióry (niekiedy także ze słomy lub kory). Wiele osób decyduje się na używanie właśnie tego rodzaju surowca, ponieważ jest on niezwykle ekonomiczny – w czasie spalania powstają minimalne ilości popiołu, jego wartość opałowa jest właściwie taka sama, jak w przypadku drewna, a ponadto materiał ten charakteryzuje się niskim poziomem wilgotności (ok. 4-10%). Opalanie z jego użyciem jest więc wydajne i oszczędne, zwłaszcza biorąc pod uwagę korzystną cenę pelletu. Fakt, że jest to materiał pochodzenia drzewnego, także nie pozostaje bez wpływu na jego wybór. Jest to jedna z najbardziej ekologicznych metod opalania oraz doskonała alternatywa dla surowców takich jak gaz, węgiel, olej opałowy czy właśnie drewno.

Kotły i piece na pellet – dlaczego warto je wybrać?

Odpowiedź na to pytanie w pewnym sensie padła już powyżej. Cena, wydajność i ekologiczność pelletu to wystarczające argumenty za tym, by zainwestować w instalację grzewczą opartą na energii pochodzącej z jego spalania. Postanowiliśmy jednak wypunktować jeszcze 3 zalety oferowanego przez nas rozwiązania – oto one:

Województwo mazowieckie – nowoczesne instalacje grzewcze na wyciągnięcie ręki

Chcesz zaopatrzyć się w kotły i piece na pellet? Województwo mazowieckie to rejon, w którym prowadzisz poszukiwania wysokiej jakości urządzeń? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać

Szybki kontakt

Lazurek Budownictwo
ul. Warmińska 40
05-077 Warszawa

tel: 22 657 12 22
email: kontakt@lazurek.pl

Godziny otwarcia
pon-pt: 08:00-18:00
sob: 10:00-14:00


Szybki kontakt - usługi

Jeżeli potrzebują Państwo wsparcia fachowca jestem do Państwa dyspozycji, zapraszam do kontaktu.

więcej »